Історія виникнення.
Паперовий пакет – це звичайна річ для кожного з нас, але у далекому ХІХ столітті – це був справжній винахід. Папір – це щільний, комфортний для повсякденного використання матеріал. Вперше в Європі такі пакети з’явилися у Франції. Вони постійно видозмінювалися, еволюціонували, їх оздоблювали, прикрашали, і дуже скоро ця річ ввійшла у звичний побут кожної людини. Цей винахід використовували скрізь, тому що це була універсальна обгортка чого завгодно.
Види паперових пакетів
Пакети можна класифікувати залежно від матеріалу, з якого вони складаються:
- Ламіновані
- Ефалінові
- Крафт-пакети
- Картонні
- Плайкові
Пакети бувають різні:
- Подарункові пакети. Вони виготовляються з цупкого різнобарвного картону, також вони мають оригінальні шовкові ручки.
- Мішки або пакети з внутрішньою ламінацією. Застосовуються у будівництві та харчовій промисловості.
- Пакети з квадратним дном. У них фасують крупи, сухі харчові або промислові суміші, електромеханічні деталі.
- Пакети на винос. Саме їх нам видають, коли ми купуємо одяг або замовляємо їжу в закладах.
- Саше-пакети. Дуже популярні в харчовій індустрії, тому що вони виготовлені з тонкого харчового паперу.
Обладнання для виробництва паперових пакетів
Для масштабної роботи в будь-якій сфері треба мати спеціальне обладнання. Пакети бувають різні, тому й потрібна велика кількість різних верстатів для їх виробництва. Обладнання для цієї індустрії зовсім недешеве. Ціна верстата може коливатися від 190 000 гривень. Для великого виробництва доцільно відразу придбати якісне сучасне обладнання, щоб не мати постійних клопотів з ремонтом деталей. Краще одразу продумати класифікацію виробництв, щоб виготовляти різні види паперових пакетів. Це зробить бізнес більш прибутковим і допоможе швидше окупити первинні інвестиції.
Яке обладнання потрібно мати?
- Пристрій для формування рукавів
- Пристрій для формовки та складання дна
- Пристрій для багатофарбного, монохромного друку
- Верстат для завантаження паперу
Яку сировину доцільно використовувати для створення паперових пакетів?
Можна брати картон, ефалін, артлібріс, люкспак, крейдований, вологостійкий або крафтовий папір. Для виробництва паперових мішків треба використовувати щільний папір, який виробляється з макулатури.
Тенденції використання паперових пакетів у світі
У наш час є дуже популярною ідея відмови від синтетичних матеріалів у пакуванні. Це можна легко пояснити, тому що один поліетиленовий пакетик розкладається близько 15 років, а пластикова пляшка 450 років. Папір – це екологічно-чистий матеріал, який легко та головне швидко утилізується. Він швидко перегниває на звалищах та зовсім не завдає шкоди природі.
Багато високорозвинених країн вже прийняли постанову повністю відмовитися від використання поліетиленових пакетів. Екологи повністю їх підтримують, тому що ліс – це відновний ресурс, а колишній чистий стан нашого повітря, водойм та ґрунту, які забруднює поліетилен, відновити не можна.
Тож у ХХІ століття почалася нова масштабна ера використання паперових пакетів. Ідея відкриття цього бізнесу є дуже популярною та прибутковою.
Зараз із цупких матеріалів виготовляються паперові пакети, які можуть витримати велику вагу. Багато речей можна зберігати виключно у папері. Це деякі будівельні матеріали та харчові продукти. Зараз існує дуже велика кількість різнобарвних яскравих пакетиків, які виглядають дуже дорого та красиво.
Також великим плюсом паперових пакетів є те, що коли вони зносяться і будуть вже непридатні для використання, то можна буде просто здати їх як макулатуру, і ще отримати невеличку суму коштів, а це ніколи не буде зайвим.